Antycellulitowy masaż bańką chińską – zastosowanie i efekty

Masaż bańką chińską uwielbiany jest przez ludzi na całym świecie, szczególnie praktykowany przez kobiety. Można go zrobić samodzielnie w domu lub zdecydować się na jego wykonanie w gabinecie masażu. Skąd taka jego popularność? Wynika ona przede wszystkim z jego zastosowania, bowiem to właśnie on jest prawdziwym ,,masakratorem” skórki pomarańczowej, a więc cellulitu, który jest dla nas wrogiem numer jeden. W tym artykule postaramy się nieco bardziej przybliżyć Państwu temat masażu bańką chińską, skupiając się między innymi na jego wykonaniu, zastosowaniu i ewentualnych uzyskanych efektach.

Na czym polega masaż bańką chińską? 

Masaż bańką chińską polega, jak wspomnieliśmy powyżej na redukcji pomarańczowej skórki, na wymodelowaniu figury i na ujędrnieniu skóry.  Aby go wykonać, konieczna jest obecność gumowej bańki chińskiej. Zazwyczaj w zestawach można kupić cztery bańki, które dostępne są w różnych wielkościach do wyboru. Działając nimi podciśnieniem, zasysa się skórę, odpowiednio ją rozmasowując. Taki masaż praktykowany jest przede wszystkim na nogi i pośladki, jako pogromca cellulitu, ale stanowi on również doskonały wybór w celu leczenia licznych schorzeń, takich jak na przykład bóle pleców, bóle kręgosłupa czy stany napięcia mięśniowego. O ile ten na nogach możemy wykonać samodzielnie, masaż pleców bańką chińską musi wykonać nam ktoś inny. Zaleca się, aby przed rozpoczęciem masażu, oczyścić dokładnie ciało. Warto więc wziąć szybki prysznic, by skóra była czysta i pozbawiona jakichkolwiek zanieczyszczeń. A jak długo taki masaż bańką chińską powinien trwać? Każda partia ciała, na jaką chcemy go wykonać, by móc zobaczyć efekty, powinna być masowana średnio 15 – 30 minut, co 2 – 3 dni. Dwanaście masaży miesięcznie jest w stanie ukazać naprawdę bardzo zadowalające efekty dla każdej osoby, bez względu na to, z jak dużym problemem cellulitu ta się zmaga. 

Oliwka – rzecz niezbędna

Jednym z kluczowych elementów, na jakich na pewno należy w pełni się skupić jest obecność oliwki. To właśnie ona pozwala odpowiednio przesuwać bańki, a wzbogacona na przykład o składniki stymulujące mikrokrążenie, może zagwarantować jeszcze lepsze efekty. Na jakie więc oliwki zwracać uwagę? Co te najlepsze powinny mieć w swoim składzie? Niezbędna jest kofeina, algi morskie, a także cynamon, kapsaicyna, czy też l – karnityna. Dobrze jest wybrać także preparaty z dodatkiem oleju kokosowego, czy też oliwy z oliwek, które to doskonale odżywiają skórę i pozwalają jej uzyskać niezwykle zdrowy wygląd. 

Odpowiedni wybór bańki

Nie bez powodu zestawy baniek chińskich składają się z kilku ich elementów, tak, aby można je było dopasować i do rozmiaru dłoni i do masowanego miejsca. Kluczowe znaczenie ma tutaj użycie jak największej siły, bowiem tylko ona jest gwarantem pożądanych efektów. Trzeba więc tak wszystko dopasować, by zapewnić sobie maksymalny komfort i wygodę trzymania takiej bańki. Na pewno te mniejsze sprawiają mniejszy ból, dlatego też dobrze jest zacząć właśnie od nich, a kiedy nasza skóra przyzwyczai się już do tego zasysania, wówczas można zdecydować się na nieco większy rozmiar. Dobrze jest takie bańki przed przystąpieniem do masażu zamoczyć w gorącej wodzie, która będzie miała około 40 stopni Celsjusza. Przed przystąpieniem do masażu, należy je osuszyć. 

bańki chińskie

Jak wygląda masaż?

Przygotowaną bańkę należy przyssać do naoliwionej skóry, tworząc w jej wnętrzu podciśnienie. To, co stanowi bardzo ważny element, to ruch bańką. W przypadku nóg, przyssać należy ją nad kolanem i w linii prostej przesuwać ją dalej w górę, w kierunku pachwiny. Początkowo, jak wspomnieliśmy powyżej taki masaż boli, jednak szybko można do takiego bólu się przyzwyczaić. Kluczowe tutaj znaczenie ma pobudzenie mikrokrążenia i rozbicie tkanki tłuszczowej, co znacząco wpływa na ujędrnienie skóry. U większości osób pojawiają się zaczerwienienia, co jest bardzo dobrą oznaką i oznacza, że bańka odpowiednio jest przyssana i spełnia swoje zadania. W momencie, gdy pojawiają się z kolei siniaki, wówczas należy wykonać nieco mniejszą siłę zasysania i kontynuować masaż. 

Jedno jest pewne – masaż bańką chińską od wielu już lat cieszy się bardzo dużą popularnością, szczególnie wśród kobiet. Pozwala uzyskać takie efekty, na jakich tylko mogłoby nam zależeć. Jest tylko jedna zasada, która tak naprawdę sprawdza się w przypadku wszystkich zabiegów kosmetycznych – regularność. Jeśli wykonamy dwa masaże w miesiącu, nie spodziewajmy się cudów, bo takich nie jest w stanie zapewnić nam najdroższa klinika medycyny estetycznej. Prawdziwe efekty będą widoczne, jeśli przynajmniej trzy razy w miesiącu taką bańkę chińską będziemy na poszczególnych, newralgicznych częściach ciała ją używać. Wcale więc nie trzeba drogich zabiegów i kremów z najwyższej półki. Wystarczy za kilkanaście złotych kupić bańki chińskie, by szybko przekonać się, jak bardzo mogą one zmienić nasz wygląd, ale i wpłynąć na pojawiające się bóle ze strony układu ruchu.

Nasze

salony

Zapraszamy Państwa do jednej z dziewięciu lokalizacji naszych balijskich SPA.

Tao Tao Spa