Co to jest masaż balijski?

Co to jest masaż balijski?

Co to jest masaż balijski? Masaż balijski, jak sama jego nazwa wskazuje, wywodzi się z Bali. To właśnie tam narodziła się technika, która w Polsce z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Masaż balijski stanowi nie tylko sposób na walkę z nagromadzonym napięciem, lecz staje się również swoistą terapią dla duszy. Na czym dokładnie polega masaż balijski, jakie są wskazania i przeciwwskazania do jego wykonania?

Tajemnicza siła masażu balijskiego

Masaż balijski nie może być wykonany w obojętnie jakim miejscu, przez nieprzeszkoloną osobę. Bardzo istotna jest bowiem cała aura, jaka towarzyszy technice masowania. Sam masaż stanowi istne połączenie aromaterapii, refleksologii i ajurwedy, a także akupresury. Liczy się więc nie tylko uciskanie ciała w odpowiednich miejscach, lecz przede wszystkim piękne, odprężające zapachy czy cała filozofia, jaka towarzyszy zabiegowi. Ważne jest wykonywanie poszczególnych czynności w odpowiedniej sekwencji. Osoba, na ciele której wykonywany jest masaż, powinna poczuć się odprężona i w pełni zrelaksowana. Celem masażu balijskiego jest przede wszystkim usprawnienie procesu krążenia krwi i limfy w organizmie. Z drugiej strony, masaż pomaga rozluźnić mięśnie, sprawia także, że nasza psychika odpoczywa. Dzięki temu możemy powiedzieć, że opracowana technika masażu balijskiego wpływa na nasz organizm w sposób holistyczny, łącząc potrzeby ciała z potrzebami ducha.

Jak wykonuje się masaż balijski?

Technika masaży balijskiego polega na ucisku akupresurowym wybranych partii ciała. Następnie masażysta intensywnie je uciska, gładzi czy opukuje. Ma też miejsce delikatne rozciąganie skóry, które oczywiście jest bezbolesne dla osoby, u której wykonywany jest masaż. Nie oznacza to jednak, że sam masaż wykonywany jest powoli – wręcz przeciwnie, procedura jest bardzo intensywna i to zazwyczaj bywa zaskakujące dla osób, które po raz pierwszy mają wykonywany masaż balijski. Do masażu wykorzystujemy różnego rodzaju olejki, które wcierane są w skórę. Działają one pozytywnie nie tylko na nią, lecz również na nasz zmysł węchu, dzięki czemu możemy jednocześnie korzystać z dobrodziejstw aromaterapii. Bardzo istotnym elementem jest kojąca muzyka, którą włącza masażysta. Najczęściej jest to muzyka balijska, choć panuje tutaj pełna dowolność odnośnie wyboru repertuaru. Sam masaż wykonywany jest najczęściej w pozycji leżącej, na miękkim materacu. Masowany może pozostać w luźnym ubraniu bądź okryć się ręcznikiem. Ważne, aby nie mieć na sobie uciskającej odzieży, która utrudnia osiągnięcie oczekiwanych efektów, a także pracę samemu masażyście.

Jakie są wskazania do masażu balijskiego?

Z masażu balijskiego najchętniej korzystają osoby, które na co dzień borykają się z podwyższonym napięciem mięśniowym, wynikającym na przykład ze stresującego trybu życia. Dedykowany jest on osobom, które zmagają się z problemami układu oddechowego, bólami głowy bądź zaburzeniami snu. Masaż stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób prowadzących siedzący tryb życia, które na co dzień nie mają zbyt wiele aktywności fizycznej. Może działać wspomagająco w leczeniu różnego rodzaju zaburzeń natury psychicznej, na przykład depresji. Coraz częściej decydują się na niego kobiety walczące z cellulitem.

Jakie są przeciwwskazania do masaży balijskiego?

Nie wyróżniamy zbyt wielu przeciwwskazań do odbycia masażu balijskiego, jednak powinniśmy mieć świadomość, że i takowe istnieją. Warto odłożyć masaż w czasie, jeśli borykamy się z problemem niezagojonych ran, przechodzimy infekcję wirusową lub bakteryjną czy na naszej skórze występują świeże zrosty. Masaż na ogół nie jest wykonywany u osób z chorobami układu krążenia bądź nowotworowymi. Również kobiety w ciąży czy miesiączkujące nie powinny się na niego decydować. Zanim zostaniemy zakwalifikowani do masażu, specjalista zada nam kilka pytań, aby ustalić, czy nie ma przeciwwskazań do jego przeprowadzenia.

Gdzie wykonać masaż balijski?

W ciągu ostatnich kilku lat w Polsce powstało mnóstwo centrów masażu, które oferują masowanie ciała między innymi techniką z Bali. Niemniej jednak pozostaje pytanie, jak wybrać właściwy punkt? Odpowiedź jest prosta – musimy kierować się przede wszystkim tym, jak dużą wiedzę i doświadczenie zawodowe posiadają masażyści. Chcąc przekonać się, jak wygląda prawdziwy masaż balijski i jakie efekty może przynieść, warto odwiedzić Tao Tao Spa. Jest to miejsce, w którym pracują prawdziwi profesjonaliści, dla których masowanie to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja. W wykonywane obowiązki angażują się więc całym sobą, dzięki czemu z gabinetu wychodzimy w pełni zadowoleni. Warto mieć świadomość, że prawidłowo wykonany masaż balijski w krótkim czasie przyniesie nam oczekiwane rezultaty, choć oczywiście warto zdecydować się na odbycie całej serii masaży. Profesjonalne podejście do każdego klienta, elastyczność i ciągłe doskonalenie posiadanych umiejętności to coś, co wyróżnia Tao Tao Spa. Pamiętajmy, że masaż balijski mogą wykonywać wyłącznie osoby z odpowiednim przygotowaniem, tak aby przede wszystkim nam nie zaszkodzić. 

Tao Tao Spa