Co to jest masaż relaksacyjny?

Co to jest masaż relaksacyjny?

Masaże są kojarzone z masażami wykonywanymi w ośrodkach rehabilitacji oraz masażami relaksacyjnymi, wykonywanymi najczęściej w salonach SPA. Masaże relaksacyjne mają na celu poprawienie nastroju masowanej osoby oraz pozbycie się bólu mięśni i stawów. To masaże polecane osobom, które żyją w wielkim stresie i prowadzą stresujący tryb życia. Masaż relaksacyjny staje się coraz bardziej popularny w dzisiejszych czasach i jest wybierany również przez sportowców, którzy często cierpią na różne przeciążenia mięśni oraz stawów. Co to jest masaż relaksacyjny i na czym polega? Odpowiadamy w niniejszym tekście i zachęcamy do jego przeczytania! Z pewnością rozwieją Państwo swoje wątpliwości na ten temat.

Masaż relaksacyjny – co to takiego?

Masaż relaksacyjny jest odmianą masażu klasycznego i polega na redukowaniu napięć mięśniowych. Ponadto, sprzyja on zrelaksowaniu, jak sama nazwa wskazuje, a także zmniejsza on tkankę tłuszczową i niweluje ból różnych obszarów, na przykład karku, pleców, czy barków. Masaż relaksacyjny poprawia krążenie oraz przepływ limfy i pozwala wyciszyć się emocjonalnie.

Masaż relaksacyjny jest wykonywany na całym ciele bądź poszczególnych częściach ciała, np. tylko na plecach. Niewiele osób wie, iż masaż relaksacyjny może być również wykonywany na twarzy. Masaż relaksacyjny zazwyczaj trwa około godzinę.  Czy trzeba się jakoś przygotować do takiego masażu? Prawda jest taka, że w większości profesjonalnych salonów SPA czy gabinetach rehabilitacyjnych dostępne są ręczniki czy też jednorazowa bielizna.

Masaż relaksacyjny zazwyczaj jest wykonywany w specjalnie urządzonym do tego celu pomieszczeniu. Mowa tu o przygaszonych światłach, paleniu delikatnych świec, cichej i relaksującej muzyki oraz zapachowi olejków aromatycznych.

Masaż relaksacyjny ciała

Masaż relaksacyjny ciała jest wykonywany w celu zmniejszenia napięć zarówno występujących w ciele, jak i mających swoje podłoże w umyśle. Sposób masowania zależy od rodzaju masażu relaksacyjnego, a jest ich sporo. Masaż relaksacyjny najczęściej jest jednak zaczynany od głaskania danej części ciała, a następnie przejściu do bardziej głębokich ruchów. Masażysta ugniata ciało, co pomaga ukrwić masowany obszar ciała. W dalszej kolejności, w celu zmniejszenia obrzęków i złogów, masażysta rozciera masowaną przestrzeń. Na koniec ciało jest często oklepywane, by jeszcze bardziej ukrwić dany obszar.

Masaż relaksacyjny ciała może jednak różnie przebiegać. Często pojawiają się masaże relaksacyjne połączone z tańcem, co ma pomóc poczuć się masowanej osobie wyjątkowo i poczuć dobrą energię. Masażyści wykonują płynne, miękkie i normalnej szybkości ruchy. Nacisk nie jest zbyt intensywny, ponieważ cała procedura nie powinna być przecież bolesna, lecz przyjemna.

Masaż relaksacyjny – dla kogo?

Masaż relaksacyjny jest polecany każdemu, kto nie ma ku temu żadnych przeciwskazań. Przed udaniem się na masaż warto udać się do lekarza i upewnić się, że nic nie stoi nam na przeszkodzie do poddania się masażowi. Masaż relaksacyjny jest jednak bezpieczny i pozwala zrelaksować się oraz wyciszyć, a także powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych różnego pochodzenia. Warto także wspomnieć, iż niektóre rodzaje masażu relaksacyjnego są polecane nawet kobietom ciężarnym, które nie mają ku temu przeciwwskazań. Jest on wykonywany przede wszystkim w celu zmniejszenia bólu w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa.

Masaż relaksacyjny ciała jest wybierany często przez osoby, które cierpią na bóle pleców, barków oraz karku. Jest to także popularne wśród osób przemęczonych, które mają problemy ze snem i mają często problemy z przewlekłym stresem. Masaż relaksacyjny różni się cenowo w zależności od wielu czynników, zwłaszcza od wielkości miasta, popularności gabinetu czy też kwalifikacji danego masażysty.

Masaż relaksacyjny twarzy

Masaż twarzy to kolejna, wcześniej już wspomniana procedura kosmetyczna, która jest niezwykle odprężająca. Obejmuje nie tylko twarz, ale też i szyję, dekolt, ramiona i kark. Masaż twarzy opiera się na połączeniu masażu klasycznego z masażem punktowym, energetycznym i refleksoterapią. Masaż ten jest przyjemny, a także może przynieść wiele korzyści. Pozwala pozbyć się także napięć, które często gromadzą się przede wszystkim w szyi, ramionach oraz karku.

Masaż relaksacyjny twarzy pozwala pozbyć się niewielkich zmarszczek. Pomaga przede wszystkim na tzw. lwie zmarszczki, zmarszczi pod oczami, bruzdy przynosowe i bruzdy wargowe. Ponadto, zmniejsza widoczność zmarszczek w kącikach ust. Mówi się, że masaż taki jest naturalnym liftingiem, który powstrzymuje procesy starzenia, poprawia sprężystość, elastyczność i jędrność skóry. Dzięki niemu krążenie krwi jest lepsze, a cera odzyskuje zdrowy wygląd i młodzieńczy blask. Najlepsze efekty przynosi regularnie wykonywany masaż twarzy. Warto tutaj wspomnieć, że masaż relaksacyjny twarzy pozwala też komórkom się zregenerować. Oprócz wymienionych zalet, masaż może pomóc uwolnić się od stresu, uspokoić się, a także poprawia on samopoczucie i pozwala poczuć się lepiej.

Nasze

salony

Zapraszamy Państwa do jednej z dziewięciu lokalizacji naszych balijskich SPA.

Tao Tao Spa