Co trzeba zabrać na masaż?

Co trzeba zabrać na masaż?

Masaż stanowi świetną metodę na poczet zapewniania sobie chwili odprężenia oraz relaksu. Bardzo dobrze zmniejsza napięcie mięśniowe oraz regeneruje nasze ciało. Tego rodzaju metoda odpoczynku, cieszy się coraz większą popularnością pośród kobiet, jak i mężczyzn. Wyróżnić możemy co najmniej kilka typów masażu, zależnie od zastosowanych w czasie nich technik. Coraz częściej wybierany jest chociażby relaksacyjny tajski masaż. Masaż klasyczny znany był już i doceniany 3000 lat temu. SPA znajdziemy obecnie już w każdym z większym miast. Odbycie pierwszej wizyty w takim miejscu, związane będzie nierzadko z różnymi obawami i wątpliwościami. Masaż, to na pewno bardzo ekscytujące doznanie, niemniej jednak celem wyzbycia się strachu przed pierwszym z masaży, należy mieć wiedzę na temat kilku kwestii. Warto wiedzieć przede wszystkim, jak należy przygotować się na poczet wizyty w SPA i co zabrać ze sobą. Pobyty w takich miejscach, mają przede wszystkim nas odstresować, dać choć chwilę przyjemności i możliwość oderwania się od codziennych trosk i obowiązków.

Ubranie albo jego brak

Masaż kojarzony jest nierozerwalnie z nagością. Niewątpliwie, nie ma konieczności pozostawiania wszelkich elementów garderoby na krześle. Zwykle panowie pozostają w bieliźnie, zaś panie w bieliźnie oraz w biustonoszu.

Część spośród gabinetów masażu, udostępnia swoim klientom bieliznę jednorazową: nakładkę na biust, majteczki oraz kapcie jednorazowe. Na wybranych masażach, stosowane są spore ręczniki i prześcieradła, których rolą jest zapewnianie poczucia intymności i ochrona przed możliwym wychłodzeniem.

Higiena a poddanie się pierwszemu masażowi

Niby bardzo podstawowa kwestia, niemniej jednak nierzadko zapominamy, iż masaże są zabiegami leczniczymi wykonywanymi na zupełnie nagiej skórze. Warto zatem odświeżyć się przed masażem, można też wziąć prysznic. Jeśli nie będzie to możliwe z powodu całodniowego pobytu w miejscu pracy, możemy wziąć prysznic na miejscu w gabinecie. Czysta skóra będzie znacznie lepiej oddychała, nie podrażnią jej także potowe wydzieliny mieszane z olejem w czasie wykonywania masażu. Zalecane jest także wcześniejsze usunięcie nałożonych kremów oraz emulsji, gdyż będą one niestety kolidować z olejem w czasie masowania.

Pierwszy masaż a nagość

Do wymasowania pleców, zwykle wystarczy, iż zdejmiemy górę garderoby. U kobiet konieczne będzie ponadto rozpięcie biustonosza. Pomimo tego, warto także zdjąć spodnie albo nawet i bieliznę. Do dyspozycji, mamy najczęściej prześcieradło, którym możemy się dokładnie przykryć. Pozbycie się ubioru, umożliwia wykonywanie nieskrępowanych ruchów przez masażystę. Nie będzie on musiał również uważać, aby nie pobrudzić ubrań olejem   

Ważne jest zachowanie ciszy w czasie masażu

Istnieją osoby, które nie preferują ciszy. Są także i tacy, którzy ją wręcz uwielbiają. Nie za każdym razem cisza będzie niezbędna. Może spowodować zbytnie naładowanie atmosfery, warto zatem wspomóc jej rozładowanie rozmową. Niektórzy masażyści włączają muzykę wyłącznie na życzenie klienta, ponieważ umyka im wówczas sposób oddychania i związane z tym napięcie w ciele.

Pobudzanie na masażu

Nie da się zaprzeczyć, iż dotyk innej osoby, tym bardziej w obrębie erogennych stref, może pobudzać reakcje naszego organizmu. To nierzadko kłopotliwa tematyka dla panów. Dla uzyskania większej swobody można poza przykryciem intymnych okolic z użyciem ręcznika, przykryć je delikatnie za pomocą dłoni. W wypadku sutków u pań, nie ma powodu do rezygnacji z masowania klatki piersiowej. Wystarczy, iż przykryte zostaną intymne części niewielkim ręcznikiem, tak ażeby dłonie masażysty, miały wyłącznie kontakt z dłońmi pacjentki.

Zachowanie właściwej pozycji

Podczas masażu, należy przyjąć wygodną dla siebie pozycję. Zwykle zostaniemy poproszeni, aby położyć się w pozycji na brzuchu, głowa będzie się znajdowała w otworze przy końcu stołu, zaś pod nogami umieszczony będzie mały wałek celem rozluźnienia stawów. Ręce mogą być ułożone wzdłuż ciała, nierzadko możemy być poproszeni o ich położenie pod udami.

Ból odczuwany podczas masażu

Nie jest prawdziwym stwierdzenie, iż wyłącznie bolesny masaż może przynieść oczekiwane skutki. Tak samo jak tak zwane mizianie doświadczane w SPA, nie pozostaje bezwartościowe. Nasze ciało, w tym mięśnie oraz skóra, reaguje na bodźce zewnętrze dość indywidualnie. Układ nerwowy wyznacza jednakże pewne granice dla masażystów, których ci nie powinni przekraczać. Nierzadko można wówczas usłyszeć pytanie o to, czy ból jest do zniesienia. Kiedy powiemy, że masaż jest zbyt mocny, specjalista zastosuje łagodniejsze uciskanie.

Co zabrać ze sobą na masaż?

Niekiedy gabinety masażu wymagają od nas posiadania do wybranych zabiegów dwuczęściowego stroju kąpielowego. Jeżeli podejmiemy decyzję o udaniu się do SPA nad morzem dla dwojga, wtedy możemy być niemalże pewni, iż będzie to od nas wymagane. Warto posiadać przede wszystkim własne klapki wodoodporne. Przydatne będzie także coś do spięcia włosów. Większość spośród rzeczy winno nam zapewniać SPA, a zatem możemy otrzymać: ręcznik, szampon do włosów, żel pod prysznic, bieliznę jednorazową oraz szlafrok. Można zawsze zadzwonić wcześniej do gabinetu i dopytać o to, co będzie dla nas niezbędne do zabrania.

Nasze

salony

Zapraszamy Państwa do jednej z dziewięciu lokalizacji naszych balijskich SPA.

Tao Tao Spa