CZYM JEST MASAŻ KOBIDO?

Czym jest masaż Kobido?

Masaż Kobido to starożytna technika manualna, którą japońskie piękności stosowały, aby na długo zachować młodość i urodę twarzy. Pierwsza wzmianka o tej technice pochodzi z 1472 roku. Zabieg ten do przybył do Europy i Stanów Zjednoczonych dopiero w XX wieku. Nazwa tej techniki dosłownie oznacza – sposób na zachowanie urody. Rzeczywiście, ta technika masażu twarzy jest jedną z najmniej agresywnych, a jednocześnie najskuteczniejszych metod zachowania młodości. Ci, którzy odwiedzili Japonię, mogli na własne oczy przekonać się, jak popularny jest ten zabieg wśród odwiedzających salony spa i gabinety kosmetyczne. Niesamowita gładkość i turgor skóry Azjatek nie jest jedynie czynnikiem genetycznym, za tym niewątpliwie kryje się systematyczna pielęgnacja i pomoc wysoko wykwalifikowanych masażystek.

Głębsze znaczenie masażu Kobido

Zabieg ma charakter profilaktyczny. Dobroczynny efekt masażu Kobido uzyskuje się dzięki rozluźnieniu mięśni twarzy i szyi, a także aktywacji procesów regeneracyjnych w komórkach skóry. Nasilają się krążenie krwi i drenaż limfy, dzięki czemu w tkankach rozpoczyna się proces samoodmładzania. Ta technika masażu twarzy działa nie tylko na powierzchniowej warstwie skóry, ale także na głębszych tkankach. Jest to jedna z nielicznych technik, w których aktywacja produkcji kolagenu w tkankach odbywa się bez użycia iniekcji czy najnowocześniejszego sprzętu.

Używając tylko własnych rąk, masażystka doprowadza skórę do takiego stanu, że zaczyna ona przy pomocy własnych środków szybko pozbyć się toksyn i martwych komórek. Oprócz fizjologicznego masaż ten ma również działanie psycho-emocjonalne. Pomaga osiągnąć równowagę emocjonalną, czyli innymi słowy łagodzi stres i zapewnia dobry nastrój. Stwierdzenie, że piękno to nie tylko zadbany wygląd, ale także blask od wewnątrz, nabierają dosłownego znaczenia podczas korzystania z tej techniki masażu twarzy.

Cel i znaczenie masażu Kobido

Podczas gdy większość masaży jest wysoce wyspecjalizowana i rozwiązuje jeden poważny problem, Kobido jest wszechstronne. Zabieg polecany właścicielom skóry zarówno tłustej, jak i suchej, z plamami starczymi i zmarszczkami. Oprócz pozbycia się defektów kosmetycznych, ten rodzaj masażu twarzy pomaga przy bólach głowy i łagodzi depresję. Mobilizując naturalne zasoby organizmu i stymulując krążenie, Kobido tworzy naturalny efekt liftingu i przywraca równowagę nawilżenia skóry twarzy.

Należy być przygotowanym na to, że masażystka nałoży niewielką ilość olejku, co przyczyni się do płynnego przesuwania się jej dłoni i rozluźnienia mięśni. Głównym obszarem pracy jest twarz, szyja i dekolt. Podczas masażu wykorzystywane są techniki akupresury, drenażu limfatycznego i liftingu twarzy. Dla klientów przyzwyczajonych do regularnego masażu, Kobido zaskakuje niestandardową techniką. Lekkie, niemal nieważkie ruchy przeplatają się z uderzeniami perkusji, czyli szybkimi rytmicznymi ruchami.

CZYM JEST MASAŻ KOBIDO?

Przebieg zabiegu masażu twarzy Kobido

Kolejność czynności podczas procedury może się różnić w zależności od doświadczenia konkretnej masażystki. Jednak na ogół sesja przebiega w przybliżeniu według następującego schematu:

 • Kobido rozpoczyna się od oczyszczenia twarzy. Masażystka usuwa makijaż ze skóry i te mikroskopijne zanieczyszczenia, które gromadzą się na powierzchni twarzy w ciągu dnia. W przypadku obfitego tłustego połysku może zostać zastosowany delikatny peeling z drobnymi granulkami. Po oczyszczeniu na skórę nakładany jest gorący ręcznik, po którego zdjęciu nakładany jest balsam oczyszczający.
 • Następny etap to nawilżenia skóry i masażystka przystępuje do stymulacji meridianów (punkty akupunkturowe- energia życia qi) masażu, zwracając szczególną uwagę na punkty przecięcia meridianów. Najpierw ręce przesuwają się od szyi do podbródka, wykonując lekkie ruchy poklepywania. Od brody mięśnie twarzy rozciągają się symetrycznie w obu kierunkach. Następnie ponowne poklepywanie, tym razem od środka policzków do uszu i z powrotem.
 • W kolejnej fazie masażystka skupia się na ruchach rozciągających. Chwytając skórę ze środka twarzy, delikatnie ciągnie ją w kierunku uszu. Następnie te same ruchy są powtarzane w nieco innym wariancie: prawa ręka napina skórę, a lewa w tym czasie rozciąga fałdy skórne przy ustach.
 • Następnym krokiem jest ponowne poklepywanie, ugniatanie. Palce przesuwają się od środka policzków do uszu, a następnie wykonują ruchy między brwiami. Stamtąd pojawia się wzniesienie na czole: najpierw poklepywanie ruchem w lewo i prawo i z powrotem, a następnie głębokie badanie skóry wzdłuż tego samego wektora.

Efekt masażu Kobido

 • Napinanie i wzmacnianie mięśni twarzy
 • Usuwanie toksyn, aktywacja układu limfatycznego
 • Głęboki relaks układu nerwowego
 • Zdrowsza cera
 • Eliminacja zacisków mięśniowych
 • Optymalizacja metabolizmu komórkowego
 • Stymulacja krążenia krwi
 • Aktywacja krążenia energii życiowej Qi
 • Przywrócenie równowagi nawilżenia skóry
 • Naturalny efekt liftingu
 • Efekt przeciwstarzeniowy.

Przeciwwskazania do masażu Kobido

Kobido to całkowicie bezpieczny zabieg. Zawiera tylko dwa źródła potencjalnego ryzyka. Pierwszy to uraz skóry, kości lub mięśni tych części ciała, których dotykają ręce masażysty. Przeciwwskazaniem są: choroby zakaźne skóry, urazy kręgosłupa szyjnego, wypryski, łuszczyca, botox lub operacja plastyczna na twarzy lub szyi, wykonana niespełna 30 dni temu.

Tao Tao Spa