Jak wygląda masaż gorącą świecą?

Masaż gorącą świecą to bardzo przyjemny zabieg mający na celu odżywienie i nawilżenie skóry. Jest wyjątkowy zarówno dla duszy, jak i ciała. Maksymalny efekt i komfort osiąga się dzięki temu, że ciepły olej jest stale nakładany na ciało. Do tego zabiegu wykorzystywane są w 100% naturalne świece, których unikalny skład przywraca siłę i zrewitalizuje skórę. Ciepły pachnący olejek na ciele rozgrzewa skórę, odżywia i nawilża pozostawiając ją gładką i aksamitną. Jednocześnie olejki całkowicie się wchłaniają, nie pozostawiając tłustego filmu na ciele.Ten rodzaj masażu poprawia krążenie krwi, łagodzi skurcze i bóle mięśni, likwiduje zmęczenie i stres. Naturalne olejki eteryczne w świecy dodają efektu aromaterapii i dają silny efekt relaksu.

Masaż gorącą świecą – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Warto zrobić sobie przerwę i zanurzyć się w atmosferze całkowitego relaksu z rytuałem masażu gorącą świecą. Można cieszyć się zabiegiem, składającym się z aromatycznych i dotykowych technik masażu. Efekt pełnego odprężenia uzyskuje się poprzez delikatne, lekkie dotykanie, które aktywują wewnętrzną energię ciała, zachęcając do odprężenia i uspokojenia. Zaangażowany jest dotyk, wzrok, węch.Ten wielozmysłowy masaż jest przyjemny dzięki pobudzeniu endorfin, przynosi doskonałe samopoczucie.

Połączenie ciepłego oleju świecy do masażu i delikatnego dotyku dłoni zapewnia skuteczność, komfort i przyjemność.Ten rozkoszny masaż odbywa się zużyciem świec zawierających najlepsze olejki eteryczne, które mają silny wpływ na kondycję skóry, a także dają niezapomniane doznania. Można poczuć miękkie, delikatne ciepło rozlewające się po całym ciele. Jednocześnie efekt odżywczy jest wzmocniony przez otwarcie porów podczas rozgrzewania skóry. Potem otrzymuje się leczniczy, relaksujący masaż, który przywraca krążenie krwi, nadaje lekkości i komfortu. Poza wymienionymi już właściwościami masaż gorącą świecą wspiera usuwanie cellulitu a działa odmładzająco na skórę dzięki zawartości w olejku przeciwutleniaczy.

JAK WYGLĄDA MASAŻ GORĄCĄ ŚWIECĄ?

Czym jest masaż gorącą świecą?

Profesjonalny masaż świecą oddziałuje na kilka zmysłów jednocześnie. Po zakończeniu rytuału gorących świec wkracza się w stan odprężenia, a skóra staje się aksamitna. Czy można mieć obawy o pojawienie się dyskomfortu z powodu nadmiernej temperatury wosku? Temperatura topnienia wosku jest niska, dlatego skóra nie jest narażona na poparzenia. Świece wykonane są bez parafiny, wyłącznie z naturalnych składników, dlatego pod wpływem temperatury zamieniają się w prawdziwy balsam, a po nałożeniu na ciało niemal całkowicie się wchłaniają. Masaż gorącą świecą to popularny zabieg stosowany w pielęgnacji odmładzającej i regenerującej skóry. Dyskretny i przyjemny zapach zapewnia głęboki relaks, łagodzi stany stresowe i depresyjne oraz napięcie nerwowe.

Wskazania do masażu gorącą świecą są różne:

 • Zmiany skórne związane z wiekiem (zmarszczki, rozstępy, cellulit, zwiotczenie)
 • Utrata elastyczności skóry, brak równowagi w bilansie wodnym skóry
 • Bezsenność
 • Przeciążenie (fizyczne, nerwowe)
 • Zmniejszona witalność.

Jak wygląda masaż gorącą świecą?

Do tego zabiegu wykorzystywane są specjalne, naturalne zapachowe świece, które najpierw są podgrzewane do komfortowej temperatury, a następnie nakładane na ciało. Na początku zabiegu masażystka zapala świecę na kilka minut w celu stopienia wosku i olejków, następnie gasi ogień i wosk z olejkami delikatnie wylewa się na ciało klienta. Olejki eteryczne w powietrzu mieszają się i ujawnia się kuszący aromatyczny koktajl, którym można oddychać. Powstała substancja wyklucza pojawienie się nieprzyjemnych bolesnych odczuć po kontakcie ze skórą. Wysokiej jakości świece zawierają szeroką gamę olejków, które opadając na skórę w stanie roztopionym doskonale ją nawilżają.

Masażystka rozpoczyna masaż na sucho, aby ciało przyzwyczaiło się do dotyku. Masaż gorącą świecą odbywa się z użyciem ciepłego i przyjemnego olejku, który został uzyskany z topiącej się świecy. Jakie partie ciała są masowane? Masażystka rozpoczyna od masowania nóg, pleców, po czym przechodzi do ramion, karku kończąc na głowie i rękach. Po zakończeniu tego etapu masażu, masażystka poprosi o położenie się na plecach i rozpocznie kolejny etap masażu. Na początku masowane są nogi i stopy, następnie kark, dalej masażystka rozpoczyna masaż rąk oraz dłoni. Ostatnimi obszarami podczas zabiegu jest głowa i twarz. Wskazane jest, aby bezpośrednio po masażu nie brać prysznica, ponieważ zastosowany olejek wchłania się od dwóch do trzech godzin.

Przeciwwskazania

Wysoka skuteczność zabiegu, bezpieczeństwo pozwala na stosowanie techniki dla kobiet, mężczyzn bez ograniczeń wiekowych. Istnieją jednak przeciwwskazania, które nie pozwalają na masaż gorącą świecą:  

 • Obecność zmian ropnych, świeżych ran lub blizn
 • Infekcje wirusowe, gorączka
 • Ciąża (I trymestr)
 • Nowotwory złośliwe
 • Padaczka
 • Zaburzenia psychiczne
 • Uczulenie na składniki świec zapachowych.

Dlaczego warto?

Skóra zostaje wzbogacona w lecznicze witaminy, minerały, wygładzona, staje się miękka, jedwabista.Tego typu masaż zaleca się wykonywać w okresie jesienno-zimowym, kiedy zaczyna się jesienny smutek, kiedy zmęczenie pracą i szarą codziennością nagromadziło się. Zimą taki masaż rozgrzeje, otuli czułością, pielęgnacją, ciepłem, świeca zawiera olejki eteryczne, które mają bardzo dobry wpływ na ogólne samopoczucie organizmu. Nastąpi przypływ sił i energia, pozytywne nastawienie i otwartość na świat.

Nasze

salony

Zapraszamy Państwa do jednej z dziewięciu lokalizacji naszych balijskich SPA.

Tao Tao Spa