prezent spa masaż voucher warszawa grodzisk

Choć wielu z nas z pewnością słyszało o masażu tajskim, to bez wątpienia większość zupełnie nie ma pojęcia, na czym dokładnie on polega. Chcemy nieco bardziej przybliżyć Wam sam sposób wykonywania masażu i zwrócić uwagę na to, jak się do niego przygotować. Kilka istotnych kwestii jakie warto wiedzieć, jeśli pierwszy raz chcemy zdecydować się na taką formę masowania ciała. 

Czym jest masaż tajski?

Masaż tajski jest to jedna z form masowania ciała, opierająca się na głębokim działaniu z zastosowaniem określonych technik. Jest on połączeniem kilku elementów, między innymi akupresury, a więc uciskania odpowiednich punktów na ciele, a także jogi, rozciągania i refleksologii. W Tajlandii określany jest on jako starożytny klasyczny masaż – ,,nuat phaen boran”. Istnieje wiele form tego masażu, gdyż przekazywany z pokolenia na pokolenie wciąż wnosi ze sobą coś nowego, co powoduje, że nie każdy praktykuje tę tradycyjną jego formę. 

Z pewnością warto na wstępie zaznaczyć, iż właśnie w tym wydaniu tradycyjnym, jest jednym z nielicznych, w których to masaż wykonuje się poprzez ubranie, jeśli jest to forma na sucho lub w bieliźnie, jeśli wybiera się opcję na mokro. Jak więc wygląda procedura masowania? Jakie działania wykonuje masażysta, by można było mówić o profesjonalnym wykonaniu masażu tajskiego?

masaż tajski

W pierwszej kolejności przemywane są stopy za pomocą ciepłego ręcznika. Następnie masuje się nogi od dołu, w kierunku góry, pośladki, a potem plecy, kark i ręce. Po skończeniu masowania tylnej części ciała, należy obrócić się na plecy, gdzie rytuał powtarzany jest tak samo. Najpierw masowane są nogi od dołu, w kierunku góry, następnie brzuch i ramiona. Na samym końcu wykonuje się masaż twarzy, jak również i głowy. 

Całość opiera się na stosowaniu różnego rodzaju technik masażu, począwszy od uciskania, przez głaskanie i rozmasowywanie ciała, a także stosowania jogi pasywnej, akupresury i refleksologii. W masażu tajskim może zdarzyć się tak, że masażysta siada na pacjenta, wygina ciało i to często w bardzo ,,dziwny” sposób, a także chodzi po plecach. 

Jak przygotować się do masażu?

Jeśli do tej pory masaż tajski znany był nam jedynie z książek, a w końcu chcielibyśmy sprawdzić go na sobie w praktyce, warto wiedzieć, jak najlepiej się do niego przygotować. W pierwszej kolejności należy zaplanować sobie odpowiednio posiłek. Podstawą jest przerwa przed masażem, przynajmniej 1 -2 godzinna. Idealnym będzie lekki, delikatny posiłek, który nie będzie znacząco obciążać żołądka. Niezwykle ważnym elementem jest również picie odpowiedniej ilości wody, około 2- 3 litrów. W żadnym wypadku nie można pić napojów alkoholowych, a także zbyt dużej ilości kawy. Dobrze sprawdzi się tuż przed wizytą rozciągnięcie ciała, tak, aby móc zniwelować pojawienie się bólu po masażu.

Jak wygląda pierwsza wizyta w salonie masażu tajskiego?

Warto z tymi informacjami się zapoznać, aby móc ograniczyć stres związany z niewiadomą, jak również i aby mieć pewność, czego możemy się spodziewać. Oczywiście każdy salon masażu może mieć inną procedurę przygotowawczą, jednak schemat działania w większości miejsc jest podobny. To, co stanowi na pewno klucz do sukcesu, to wyciszenie, zrelaksowanie i uspokojenie. Wszelkie nerwy i stres należy zostawić przed drzwiami, tak, aby móc ten czas spędzić na totalnym zregenerowaniu organizmu. 

To, co niezwykle istotne – to wywiad. Najpierw, zanim jeszcze trafimy na łóżko, masażysta musi poznać nas i nasze oczekiwania. Masażysta musi dowiedzieć się, czy na coś chorujemy, czy mamy dolegliwości bólowe, czy zmagamy się z jakimikolwiek problemami zdrowotnymi. Bardzo ważne jest także określenie tego, jak chcemy, aby masaż wyglądał. Czy zależy nam na delikatnej formie czy możemy wolimy bardziej intensywnie i mocno? Czy są części ciała, które chcemy, aby zostały pominięte lub które z różnego rodzaju powodów mają być masowane ostrożniej? Im więcej taka osoba się o nas dowie, tym z pewnością lepiej taki masaż tajski przeprowadzi. 

Odpowiednia sceneria

I na koniec, równie ważny element – sceneria. Choć wiadomo, iż kluczowe znaczenie ma oczywiście wiedza masażysty i sposób, w jaki on taki masaż wykonuje, to jednak i o scenerię należy zadbać w pełni. Pomieszczenie powinno być przytulne i klimatyczne. Delikatny półmrok, świece, muzyka azjatycka. Stworzenie takiej aury daje możliwość totalnego wyciszenia i zrelaksowania się, a o to przecież w tym wszystkim chodzi, prawda? 

Im bardziej profesjonalny salon masażu tajskiego i im bardziej doświadczone w nim grono masażystów, tym większą mamy pewność, że uda nam się trafić na prawdziwych profesjonalistów. Tylko tacy będą w stanie dogłębnie zająć się naszym ciałem, oferując nam to właśnie, co jest podstawą masażu tajskiego. Ulga dla ciała, przyjemność dla umysłu, totalne wyciszenie, spokój. Prawdziwa harmonia ciała i duszy. 

Nasze salony

Wybierz dogodną dla siebie lokalizację

Warszawa Mokotów

ul. Narbutta 83, Warszawa (wejście od ul. Łowickiej)

723 443 718

mokotow@taotaospa.pl

 

Warszawa Ursynów

ul. Stryjeńskich 6/1c, Warszawa (wejście od ul. Telekiego)

603 892 782

ursynow@taotaospa.pl

 

Grodzisk Mazowiecki

ul. Traugutta 42a (budynek Elemental, 1-sze piętro)

783 623 908

grodzisk@taotaospa.pl

 

Warszawa Mokotów

Orientalne balijskie SPA w sercu zielonego Mokotowa. Odwiedź nas przy ul. Narbutta 83 (parter budynku Narbutta Residence, wejście od ul. Łowickiej) i przenieś się do krainy balijskiego relaksu wybierając nasze SPA na warszawskim Mokotowie. 

To właśnie w tym miejscu wykonamy dla Ciebie m.in. masaż balijski, masaż tajski, czy też masaż Kobido. W salonie na Mokotowie czekają na Ciebie cztery klimatyzowane gabinety, w tym dwa gabinety przewidziane do podwójnego masażu dla dwojga, a także balijska strefa relaksu urządzona w stylu boho, w której możesz napić się zielonej herbaty. 

dobry masażysta warszawa Grodzisk Mazowiecki Milanówek Ursynów
masaże grodzisk masaż grodzisk masaż tajski w grodzisku masaż balijski grodzisk tajski masaż w grodzisku

Warszawa Ursynów

Nasze balijskie SPA położone jest na uroczym Ursynowie, w zielonej części Warszawy. Orientalne SPA, w którym możesz umówić się m.in. na masaż tajski i masaż balijski, znajduje się przy ul. Stryjeńskich 6/1c w Warszawie (wejście od ulicy Telekiego). 

Salon masażu tajskiego i balijskiego Tao Tao Spa & Massage na Ursynowie jest w szczególności blisko dostępny dla mieszkańców dzielnic Warszawy: Kabaty, Imielin, Natolin, Ochota, Wilanów, Służew. Na Ursynów z łatwością dotrą również mieszkańcy: Konstancin Jeziorna, Piaseczno, Raszyn, Pruszków, Lesznowola.

Grodzisk Mazowiecki

Jedyne takie SPA w Grodzisku Mazowieckim i tej okolicy. Odwiedź Nas w nowoczesnym budynku Elemental (pierwsze piętro) przy ul. Romualda Traugutta 42a, w Grodzisku Mazowieckim, i przenieś się do balijskiego nieba. To właśnie w tym miejscu wykonamy dla Ciebie m.in. masaż balijski, masaż tajski, czy też masaż Kobido – każdy z masaży wykonywany jest wyłącznie przez certyfikowane terapeutki z Bali.

W salonie w Grodzisku Mazowieckim czekają na Ciebie cztery klimatyzowane gabinety, balijska strefa relaksu oraz przestronna sauna fińska, z której możesz skorzystać po masażu.

Przejdź do naszego sklepu online

Złóż swoje zamówienie online już teraz i umów się na wizytę w Tao Tao Spa.

Nasze

salony

Zapraszamy Państwa do jednej z dziewięciu lokalizacji naszych balijskich SPA.

Tao Tao Spa