masaż czekoladą

Masaż czekoladą – korzyści dla duszy i ciała

Masaż czekoladą to najprzyjemniejszy masaż wszechczasów. Kakao harmonizuje, zatrzymuje wolne rodniki, chroni komórki przed uszkodzeniami i działa przeciwstarzeniowo, pomaga zredukować cellulit, poprawia elastyczność skóry. Zawarta w czekoladzie kofeina usprawnia procesy metaboliczne w skórze, odżywia ją i wygładza. Połączenie czekolady z techniką masażu balijskiego usprawnia przepływ energii w organizmie, doskonale łagodzi napięcie mięśni, pomaga zredukować poziom stresu, odnaleźć spokój i równowagę. Zapach czekolady ma właściwości przeciwdepresyjne a ilość endorfin we krwi wzrasta.

Masaż czekoladą – czym jest?

Masaż czekoladą wykonywany jest na zasadzie masażu balijskiego, wykorzystując techniki refleksologii, aromaterapii i akupresury. Gwarantuje działanie odprężające, dotlenia skórę i narządy wewnętrzne, wpływa pozytywnie na napięcie mięśniowe, usuwa negatywne stany emocjonalne i stres, poprawia pamięć i odporność. Masażysta wykorzystuje gorzką czekoladę, która jest bogata w witaminy, minerały: wapń, magnez, potas, wszelkiego rodzaju przydatne substancje. Czekolada ma najwyższą wartość antyoksydacyjną, co oznacza, że hamuje procesy utleniania i sprzyja eliminacji radionuklidów i toksyn. Współczesny masaż czekoladowy dostosowany jest do współczesnego życia, starożytnej wiedzy o czakrach, subtelnych materiach energetycznych i liniach ciała, w punktach, z których te energie wychodzą.

Jakie obszary cała obejmuje masaż czekoladą?

Masaż obejmuje nie tylko twarz i szyję, ale także ramiona, dekolt, klatkę piersiową. Jest to konieczne, ponieważ masaż czekoladowy zapewnia potężne pompowanie limfy, zapewniając odpływ żylny, stymuluje przepływ krwi i poprawia, jakość odżywienia tkanek. Głęboki trening mięśni odbywa się w wolnym, odprężającym tempie. A potem, gdy skóra jest gotowa na przyjęcie maksimum składników odżywczych, podgrzana masa jest energicznie wmasowana w skórę, dzięki czemu jest świeża i różowa, pachnąca czekoladą.

Masażysta przystępując do masażu czekoladą stara się przyzwyczaić ciało do dotyku, po czym, wprowadza ciepłą czekoladę. Masaż rozpoczyna się od nóg, przechodząc następnie na plecy, kark, ramiona, głowę oraz ręce. Kolejny krok to zmiana pozycji ciała na plecy i masażysta wykonuje takie same ruchy w obszarze stóp i nóg, karku, rąk a także głowy i twarzy.   

Wprowadzenie cech masażu balijskiego pozwala dotrzeć do biologicznych punktów ciała, rozpoczynając proces regeneracji.To wyzwala ukrwienie narządów wewnętrznych i tkanek mięśniowych, krew dostaje się również do skóry. Intensywny przepływ krwi zapewnia dotlenienie tkanek i uwolnienie napięcia mięśniowego. Masaż ten oprócz doskonałego odprężenia pozwala usunąć martwe cząsteczki naskórka dzięki delikatnemu peelingującemu działaniu proszku kakaowego.

masaz czekolada

Działanie masażu czekoladą

Odwiedzając salon masażu, można wyjść z niego całkowicie odnowionym. To uczucie, które pojawia się po cudownej sesji masażu czekoladą (70% kakao), gdy dotleniona krew wnika we wszystkie mięśnie i narządy, rewitalizując je i pobudzając do intensywniejszej pracy. Masażysta używają swoich magicznych rąk i podgrzanej gorzkiej czekolady wypracowuje punkty aktywne biologicznie, dzięki czemu wzmacnia mechanizmy obronne organizmu.Tak, więc, oprócz efektu estetycznego, jest to jeden ze sposobów zapobiegania infekcjom wirusowym oraz innym problemom sezonowym. Podczas procedury osoba poddająca się masażowi będzie odczuwała tylko przyjemne doznania, ponieważ kojarzy z czekoladą różne przyjemne emocje i zdarzenia. Aromat czekolady pomaga zwiększyć działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, niweluje stan zmęczenia i nerwowość, przywraca równowagę emocjonalną.

Efekty działania masażu czekoladowego

  • Uwolnienie od napięcia nerwowego i odprężenie
  • Działanie przeciwdepresyjne, sprzyjanie produkcji hormonu szczęścia
  • Redukowanie cellulitu, usuwanie nadmiaru płynu i toksyn z organizmu
  • Redukcja tkanki tłuszczowej
  • Wspieranie regulacji układu hormonalnego
  • Stymulowanie procesów metabolicznych i syntezy kolagenu, zwiększenie elastyczności skóry
  • Poprawa mikrokrążenia, nawilżenie i odżywienie, nasycenie skóry substancjami aktywnymi.

Masaż czekoladą dobrze wpływa na stan kręgosłupa i niweluje napięcie mięśniowe.Technika masażu pozwala pozbyć się stresu, napięcia nerwowego, daje dobry nastrój i dobre samopoczucie.

Masaż czekoladą to przyjemność dla duszy i ciała

Czekolada to nie tylko ulubiona słodycz.To cała kultura radości, przyjemności i świętowania. Rozkoszny aromat i delikatność roztopionej czekolady budzą miłe wspomnienia, zanurzają w słodkiej błogości. Masaż czekoladowy to niezwykle przyjemny i relaksujący zabieg. Ciepła czekolada, umiejętnie nałożona przez masażystę, pieści ciało, okrywając je delikatnym aromatycznym aksamitem, budząc uczucie spokoju i szczęścia. Po rytuale czekoladowym delikatny słodki aromat będzie jeszcze długo dotrzymywał towarzystwa zapewniając wspaniały nastrój. Można spokojnie podarować taki prezent wszystkim swoim bliskim, ponieważ czekolady nie sposób nie pokochać. Każdy może pozwolić sobie na odrobinę słodkiej przyjemności.

Nasze

salony

Zapraszamy Państwa do jednej z dziewięciu lokalizacji naszych balijskich SPA.

Tao Tao Spa