Masaż twarzy - co daje?

masaż twarzy – co daje?

Skóra naszej twarzy jest niezwykle delikatna, a ponadto stanowi część ciała najbardziej eksponowaną na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. To właśnie z uwagi na to warto o nią szczególnie zadbać. Właściwy sposób pielęgnacji dzięki dogłębnemu oczyszczaniu i nawilżaniu skóry twarzy, umożliwia dłuższe utrzymanie jędrności i spowolnienie starzenia się skóry. Do takich zabiegów, powinno się jeszcze dołączyć masaże, które prowadzą do wygładzenia twarzy, spłycają zmarszczki i zapewniają odpowiednie ukrwienie, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza. Jakie pozytywne efekty przynoszą masaże twarzy? Na to pytanie, odpowiemy w poniższym artykule.

Co dają masaże twarzy?

Wiele osób stara się korzystać z zabiegów o charakterze relaksacyjnym, spośród których najbardziej popularne będą masaże całego ciała. Dużo mniejsza ilość osób decyduje się na masaż twarzy, ponieważ ten sposób poprawiania urody, nie jest nazbyt rozpowszechniony. Ale warto na niego postawić, gdyż przynosi bardzo dobre rezultaty. Masowanie twarzy można wykonywać nie tylko w gabinecie kosmetyczki czy też w salonie SPA, ale również i w zaciszu domowym, wykorzystując przy tym odpowiednie techniki i niezbyt drogie urządzenia do domowego użytku.

Masowanie twarzy opiera się na wykonywaniu odpowiednich zakresów masujących ruchów na skórze. Będzie to chociażby rozcieranie skóry, naciskanie, ugniatanie czy też głaskanie. Za pomocą specjalistycznych akcesoriów, można stosować także wibracje, które oddziałują doskonale na ukrwienie naszej skóry, poprawiając krążenie. Masowanie twarzy nie tylko ma korzystny wpływ na kondycję skóry, ale także odpręża i uspokaja cały organizm.

Zbawienny wpływ masażu twarzy

Masaże twarzy wykazują przede wszystkim profilaktyczne działanie. Ich najważniejszym zadaniem, będzie utrzymywanie mięśni oraz skóry w stanie elastyczności, jak i zapobieganie powstaniu zmarszczek. W masażu twarzy stosuje się stopniowanie ruchów, zaczynając od łagodnych, kończąc na tych najmocniejszych, aż do kulminacyjnego punktu, po którym natężenie masażu będzie powoli spadało. Takie masaże dają nam uczucie delikatnego rozgrzania, odprężenia oraz rozluźnienia.

Każda kobieta czy mężczyzna wiedzą doskonale, iż razem z upływem lat, zmniejszeniu ulega ilość produkowanego przez skórę kolagenu. Co to właściwie dla nas oznacza? Nasza skóra jest coraz bardziej wiotka, pojawiają się tak zwane kurze łapki i coraz większe zmarszczki. Żeby można było temu zapobiegać, należy na pewno stosować właściwe kremy dostosowane do cery, zadbać o wypoczynek, jak i prawidłowe odżywianie. Jednakże istnieje jeszcze jedna metoda, którą można się posłużyć, a mianowicie wykonywanie masażu twarzy. Najlepiej wybrać się w takim celu do profesjonalnego salonu masażu. Bez względu, czy do takiego miejsca wybierze się kobieta, czy też mężczyzna, za każdym razem zabieg i użyte w czasie jego wykonywania kosmetyki, dobierane są indywidualnie. Na rynku dostępne są olejki do skóry mieszanej, tłustej oraz suchej. Właściwie wybrany olejek sprawi, iż znikną sińce pod oczami i da efekt odmładzający, za sprawą czego twarz stanie się naszą wizytówką.

Odmładzający masaż twarzy, japoński masaż twarzy, czy też masaż tanaka, potrafią pobudzać najgłębsze warstwy skóry, jak i dotrzeć do zlokalizowanych niżej mięśni twarzy. Każdy spośród nich sprawia, iż owal twarzy ulega poprawie, zaś skóra ujędrnia się. Skóra, także ta na twarzy ma naczynia krwionośne, które odpowiadają za jej odżywianie. Właściwe przeprowadzenie masażu na twarzy, poskutkuje polepszeniem krążenia krwi, co zaś spowoduje dotlenienie skóry, poprawienie jej kondycji. Dzięki temu twarz nabierze blasku. Masaże w obrębie twarzy wykonywane w profesjonalnych salonach albo w domu wzmacniają oraz wspomagają mięśnie twarzy. Masaże twarzy pomagają także usuwać limfatyczne zastoje, jak i toksyny powstałe w procesach przemiany materii, czy te spowodowane eksponowaniem twarzy na działanie niekorzystnych czynników środowiskowych. Liftingujące masaże w obrębie twarzy, czyli likwidujące zmarszczki, to również poważniejszy zastrzyk energii dla naszej skóry, który potrafi pobudzać ją do zwiększenia ilości produkowanego kolagenu oraz elastyny.

Jak przebiegają profesjonalnie wykonywane masaże twarzy

W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych albo w gabinetach masażu, znaleźć można oferty różnorodnych rodzajów zabiegów. Najprostszym, będzie klasyczny masaż, czyli przeprowadzany z użyciem siły dłoni. Masażysta wykona na powierzchni naszej skóry odpowiednie zakresy ruchów, które za zadanie mają poprawiać krążenie oraz ujędrniać skórę. Przygotowanie do takiego zabiegu, opiera się na bardzo dokładnym oczyszczaniu twarzy, jak i użyciu specjalistycznych kosmetyków odżywczych i regenerujących, czy też wspomagających wykonywanie masażu. Zabieg ten, może być także przeprowadzony w salonie SPA, gdzie najważniejsze zadanie masażu, to odprężanie. W tym przypadku masujące ruchy przeprowadza się w taki sposób, żeby uciskane były punkty połączone z innymi organami wewnątrz naszego ciała.

Nasze

salony

Zapraszamy Państwa do jednej z dziewięciu lokalizacji naszych balijskich SPA.

Tao Tao Spa