masaż w spa – jak się ubrać?

Masaż jest podstawową usługą, na jaką natrafimy w salonie SPA. Kupując noclegi w hotelu SPA, często codzienny masaż mamy właśnie w cenie. Powinien być on dobrany pod nasze własne preferencje i potrzeby ciała. Do wyboru mamy wiele rodzajów masaży odprężających, jak i tych skupiających się na problematycznych fragmentach ciała. Po takim zabiegu z pewnością poczujemy się jak nowo narodzeni. Aby móc cieszyć się z chwili relaksu, warto jednak wiedzieć, jak się przygotować na masaż i jaki strój na niego wybrać?

Właściwe przygotowanie do masażu – kwestia higieny osobistej

Pierwszą rzeczą, o którą należy zadbać, jest własna higiena osobista. Dbając o nią, poprawimy własny komfort i wprawimy się już w lepszy nastrój. Przed udaniem się na masaż dobrym pomysłem jest więc ciepły prysznic, który świetnie przygotuje nasze ciało do zabiegów. Stanie się ono odświeżone, skóra będzie zmiękczona, a mięśnie rozluźnione. W ten sposób ciało łatwiej podda się rękom masażysty, a wszelkie doznania będą intensywniejsze. Istotne jest także to, żeby czasem nie jeść posiłków bezpośrednio przed masażem. Najlepiej spożyć posiłek na minimum 1,5 godziny przed udaniem się do SPA. W ten sposób nie będziemy odczuwać żadnego dyskomfortu podczas masowania.

Jak się ubrać na masaż?

Wybierając się na pierwszy masaż do SPA, należy pamiętać nie tylko o higienie osobistej, ale też o odpowiednim doborze ubrania. Wiele zależy oczywiście od rodzaju wybranego przez nas zabiegu. Jeśli decydujemy się na jakiś z masaży twarzy, wówczas ubiór jest właściwie bez żadnego znaczenia. Jeśli jednak nasza decyzja padła na masaż antycellulitowy, który oczywiście opiera się na zajmowaniu się problematycznymi częściami ciała (uda, pośladki) czy też na masaż tajski, leczniczy czy relaksacyjny, wówczas należy dobrze dobrać strój. Ubranie musi być przede wszystkim dla nas komfortowe i luźne. Najlepszym wyborem będzie stylizacja, którą można łatwo i bez problemu ściągnąć. Po udaniu się do SPA zazwyczaj jesteśmy proszeni o zdjęcie ubrania. Pozostaniemy w bieliźnie czy też dostaniemy szlafrok. Po wykonanym zabiegu najlepiej założyć odzież miękką i przyjemną, a co ważne wygodną. Zrelaksowanemu ciału będzie z pewnością lepiej w welurowym dresie, aniżeli w ciasnej sukience.

Włosy najlepiej upiąć w kucyk czy kok. Kosmyki włosów ułożone na ciele mogą utrudniać pracę specjalisty, jak i doprowadzić do zabrudzenia olejkami czy innymi kosmetykami używanymi do masowania. Jeśli chodzi o samą bieliznę, wiele zależy od tego, jaki będzie to masaż. Czy chcemy wybrać ten ogólny, czy bardziej skupiający się na danych obszarach ciała? Niekiedy masażysta może poprosić o zdjęcie bielizny, czy też otrzymamy jednorazowe majtki. Odpowiednia bielizna jest niezwykle ważna, w szczególności, jeśli zdecydowaliśmy się na masaż wyszczuplający, skupiający się na obszarach występowania pomarańczowej skórki. Masażysta skupi się wtedy na tych problematycznych rejonach, jak uda i pośladki. Nieodpowiednio dobrana bielizna może utrudniać pracę masażyście i ograniczać jego ruchy. Należy też unikać staników sportowych, jak i zapinanych z przodu. Podczas zabiegów wyszczuplających czy antycellulitowych odsłonięta musi zostać ta część ciała, która jest poddawana masażowi, a reszta jest zasłonięta ręcznikiem. Masażysta udzieli nam wszelkich wskazówek.

Jak się ubrać na masaż rehabilitacyjny?

Inaczej wygląda kwestia ubrania, jeśli chodzi o masaże rehabilitacyjne. Masażyści przeprowadzają zabiegi również na nagiej skórze oraz mięśniach, aczkolwiek na taki masaż najlepiej założyć strój sportowy składający się z góry i dołu. Rehabilitant będzie wykonywał zabieg partiami, przez co trzeba będzie ściągać dane elementy garderoby, a nie wszystko na raz. Jeśli chodzi o masaż nóg, góry ubiory w ogóle nie trzeba ściągać. Na masażu rehabilitacyjnych sprawdzi się świetnie sportowy strój i łatwo odpinany stanik. Do tego będą pasować adidasy czy tenisówki i skarpety. W takiej stylizacji z pewnością poczujemy się wygodnie.

Masaż a biżuteria

Udając się na masaż, powinniśmy wcześniej ściągnąć z siebie wszelką biżuterię. Może ona znacznie utrudniać pracę masażyście, nawet w sytuacji, kiedy mamy na sobie tylko cienki łańcuszek. Tak samo sprawa wygląda w przypadku kolczyków. Specjalista podczas wykonywania zabiegów może zahaczyć ręką o biżuterię. Wyjątkiem są jedynie małe kolczyki zapinane na sztyft. Jeśli masaż ma obejmować partie brzucha czy twarz, należy też pozbyć się wszelkich kolczyków z pępka, nosa, brwi.

Jak się przygotować do masażu relaksacyjnego?

Aby dobrze przygotować się na wykonanie masażu, liczy się oczywiście higiena i ubiór, ale to nie wszystko. Warto również przygotować się na masaż psychiczne. Przed udaniem się do SPA należy więc zadbać o to, aby się zrelaksować i odprężyć. Trzeba zapomnieć o swoich problemach i obowiązkach i oderwać się od świata wewnętrznego. Warto wziąć relaksująca kąpiel z olejkami eterycznymi, czy też poleżeć z ulubioną książką, jak i posłuchać relaksującej muzyki. Dobre nastawienie sprawi, że masaż stanie się dla nas jeszcze przyjemniejszy.

Nasze

salony

Zapraszamy Państwa do jednej z dziewięciu lokalizacji naszych balijskich SPA.

Tao Tao Spa