Na czym polega masaż bambusem?

Masaż bambusem to wyjątkowy zabieg mający na celu złagodzenie stresu, napięcie skóry ciała oraz kompleksową poprawę sylwetki. Smukłe ciało, jędrne pośladki, gładka skóra, o tym marzy większość kobiet, niezależnie od wieku. Masaż wyszczuplający pałeczkami bambusowymi wydaje się być specjalnie wymyślony dla mieszkańców metropolii. Odpowiedni dla osób dbających o swoje zdrowie, szukających skutecznego sposobu na pozbycie się stresu i doładowanie dobrym samopoczuciem. Powszechnie uważa się, że masaż to relaksacja, zmęczenie mięśni i emocjonalna detoksykacja. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że masażysta może stać się najlepszym przyjacielem w procesie modelowania idealnego ciała. Rzecz w tym, że to właśnie podczas masażu modelującego bambusem można wytrenować dokładnie te strefy, na których ciężko jest się skupić podczas treningu na siłowni

Czym jest modelująco-wyszczuplający masaż bambusem?

Masaż bambusem uważany jest za jeden z najbardziej skutecznych w relaksacji i kształtowaniu sylwetki ciała. Usuwa niepotrzebne napięcie mięśni, zmęczenie psychiczne i stres. Fizjologiczne znaczenie takiej procedury polega na naprzemiennym zwężaniu i rozszerzenie naczyń krwionośnych, które można kontrolować za pomocą siły uderzeń, czasu trwania dotyku, tempa i innych technik. Niewielka wibracja powstaje, gdy ciało jest masowane, klepane, uciskane, rolowane specjalnymi pałeczkami bambusowymi.

Poprawia się krążenie krwi, procesów metabolicznych w organizmie, odżywianie komórek i tkanek. Wskutek tych działań można wymodelować piękne ciało, uzyskać zgrabne pośladki. Wyjątkowość tej techniki polega na tym, że masaż ma na celu  korektę sylwetki i likwidację cellulitu. Oprócz doskonałych form zabieg nada młodości całemu ciału: zwiększa się produkcja kolagenu, organizm jest nasycony tlenem. Masażysta pracuje nie tylko rękami, w swoim arsenale posiada: pałeczki bambusowe, duże kije bambusowe, miotełki zawierające krzem oraz różne rodzaje olejków aromatycznych.

Na czym polega masaż bambusem?

Masaż bambusem stanowi połączenie elementów takich technik masażu jak: Shiatsu, tajskiego oraz akupunktury.To niezwykła procedura modelowania ciała polegająca na metodycznym i kompetentnym nacisku na biologicznie aktywne punkty i strefy człowieka, które są rozproszone po całym ciele. Działanie masażu o ma na celu zapewnienie większej elastyczności stawów, pozbycie się bólu i skurczów mięśni, poprawę postawy. A także, uspokojenie układu nerwowego, pobudzenie krążenia krwi i narządów wewnętrznych, drenaż limfatyczny, pozbycie się zmęczenia.Technika oparta jest na wiedzy o punktach energetycznych ludzkiego ciała, na które wpływ pomaga regulować przepływ energii, aby ustabilizować funkcjonowanie organizmu. Dzięki zintegrowanemu podejściu aktywowane jest wydalanie produktów przemiany materii, które powstają podczas rozkładu tłuszczu, a równolegle poprawia się funkcje drenażowe organizmu. Konsekwencją jest wyszczuplenie sylwetki i ujędrnienie ciał.

masaż bambusem

Wskazania do masażu bambusem

 • Problemy z nadwagą i cellulitem
 • Nieprawidłowe napięcie mięśniowe
 • Obwisłe obszary na pośladkach i udach
 • Obrzęk kończyn dolnych
 • Zmęczenie fizyczne i psychiczne.

Masaż pałeczkami bambusowymi to skuteczny sposób na drenaż limfatyczny, wzmacnia i uelastycznia, łagodzi napięcie nerwowe i daje relaks.

Efekty masażu bambusem

 • Wymodelowanie, wyszczuplenie sylwetki
 • Ujędrnienie ciała, zredukowanie cellulitu
 • Poprawa krążenia krwi i limfy w organizmie
 • Poprawa funkcjonowania układu trawiennego
 • Usunięcie toksyn z organizmu
 • Ustąpienie stresu
 • Wzmocnienie i odblokowanie spiętych mięśni
 • Odczuwanie odprężenia, ustąpienie zmęczenia
 • Niwelowanie bólu pleców, mięśni

Jak wykonywany jest masaż bambusem?

Pod względem energetycznym masaż podgrzanymi pałeczkami bambusowymi otwiera kanały przepływu energii, aktywując wrażliwe punkty na ciele i kierując przez nie energię. Najczęściej jest to masaż pleców, brzucha, ud i pośladków. Masaż modelujący przebiega bezboleśnie, wszystkie doznania podczas zabiegu są bardzo przyjemne. Na początku zabiegu skórę obficie natłuszcza się olejkami eterycznymi masażysta wykonuje głębokie pocieranie, uciskanie ciała, po czym robi lekkie, ale rytmiczne uderzenia w obszary problemowe. Ważną rolę odgrywają rytm i technika. Istota tej techniki sprowadza się do aktywnego i głębokiego badania wrażliwych punktów na ciele za pomocą pałeczek. Niektóre z tych punktów mogą w ogóle nie działać podczas codziennej pracy mięśni.

Oprócz wymodelowania sylwetki, całe ciało otrzymuje doskonały zastrzyk energii. W końcu technika ma na celu nie tylko walkę ze złogami tłuszczu i wyrównanie odciążenia organizmu poprzez aktywację głęboko położonych mięśni. Szybkie ruchy nadają mięśniom niespotykany dotąd ton i nie pozwalają na chwilę rozluźnienia. Poprawiają ukrwienie, a co za tym idzie, zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, białek odpowiedzialnych za elastyczność mięśni i skóry.

Tkanki otrzymują znacznie więcej tlenu, a odporność organizmu na różne infekcje wzrasta. Elastyczne pośladki, płaski brzuch, napięte mięśnie można uzyskać wykonując pełny cykl masażu bambusem. Wraz z kijami do masażu modelującego często używa się miotełki bambusowej. Podobnie jak w przypadku pałeczek, wykonywane jest rytmiczne i szybkie poklepywanie, stopniowo zwiększając ich amplitudę. Kolejnym zastosowaniem miotełki jest głaskanie, które uspokaja na poziomie energetycznym. Ponieważ składa się ona z kilkudziesięciu gałązek, może służyć do akupresury, wpływając na poszczególne punkty ludzkiego ciała. Ta metoda masażu jest odpowiednia do radzenia sobie ze stresem lub do regeneracji po ciężkim wysiłku fizycznym.

Nasze

salony

Zapraszamy Państwa do jednej z dziewięciu lokalizacji naszych balijskich SPA.

Tao Tao Spa