Tajski masaż twarzy – odżywiona skóra i relaks

Masaż stanowi formę relaksu, która dodatkowo jest korzystna dla naszego zdrowia. Jednocześnie możemy czerpać z wielu źródeł z racji występowania różnorodnych technik. W różnych częściach świata rozwijały się całe systemy, a teraz możemy korzystać z ich najlepszych stron. W ramach tego artykułu skupimy się na jednym z jego elementów. Opiszemy tajski masaż twarzy. Służy on nie tylko relaksowi, ale również odżywieniu skóry. Ostatecznie przyjemnie spędzamy czas, a jednocześnie odmładzamy skórę twarzy. Na początek opiszemy jednak sam masaż tajski jako podstawa do rozwoju kolejnych form.

Podstawowe informacje o masażu tajskim

Tajowie znają się na masażu jak mało kto inny. Na szczęście będąc w Polsce, również możemy skorzystać z przywileju wykonywania tej usługi właśnie przez osoby pochodzące z Tajlandii. Zazwyczaj warto przebierać właśnie w tych propozycjach, ponieważ stanowią one najdokładniejsze zrozumienie tematu i zagłębienie się w kulturę tego kraju. Rozpocznijmy jednak od samych korzeni. Szacuje się, że masaż tajski ma już około 2000 lat. Oczywiście wraz z biegiem lat dochodziło do ewolucji, ale jednak wszystko opiera się na starodawnych założeniach, które obecnie są połączone z nowoczesnymi technikami. Te drugie tak naprawdę pochodzą przede wszystkim z XIX wieku. Sam masaż tajski sprowadza się do wykorzystania przez masażystę dłoni, palców, łokci, a nawet stóp lub kolan do tego, żeby wywołać u osoby masowanej uczucie odprężenia. Nie możemy jednak pominąć właściwości zdrowotnych.

Tajski masaż twarzy

Wreszcie przechodzimy do sedna tego artykułu, czyli tajskiego masażu twarzy. Najważniejszą ideą jest w tej sytuacji odbycie relaksacyjnego zabiegu, który jednocześnie sprzyja odmłodzeniu skóry. Na czym polega to odmłodzenie? Wynika to z dwóch względów. Po pierwsze mówimy o odzyskiwaniu przez skórę witalności. Skąd ono wynika? Przede wszystkim w wyniku eliminowania części opuchlizn oraz stosowaniu odpowiednich olejków. Wszystko jednak zależy od danego przypadku. Wartościowe dla klienta jest stosowanie maseczek, które odpowiednio odprężą skórę. Po drugie dochodzi tutaj aspekt pośredni. Duża część tego jak wyglądamy, wynika z naszego stanu psychicznego. Właśnie tutaj pojawia się kolejny walor tajskiego masażu twarzy, czyli odprężenie całego ciała (bo przecież relaksu nie odczuwamy w jednym miejscu) i redukcja stresu. Szczególnie jest to polecane osobom, które zmagają się z wysokim tempem życia i nadmiarem obowiązku. W takiej sytuacji powinniśmy szczególnie zatroszczyć się o naszą skórę.

TAJSKI MASAŻ TWARZY ODŻYWIONA SKÓRA I RELAKS

Jak przebiega tajski masaż twarzy?

Wiemy już jakie efekty możemy osiągnąć, ale na czym polega i jak przebiega tajski masaż twarzy? Na początek masażysta pozbywa się naszego ewentualnie występującego makijażu. Stanowi on dodatkową warstwę, która utrudniałaby odżywienie skóry, które przecież należy do głównych celów całego rytuału. Najczęściej kolejnym etapem jest nałożenie peelingu. Oczywiście musi on odpowiednio pokryć skórę, ale tutaj wyzwanie znajduje się po stronie masażysty. W ten sposób możemy cieszyć się odprężeniem i czekać na rezultaty. Często kolejnym etapem jest zastosowanie maseczki ziołowej. Z jakiego powodu jest to tak wartościowy element całego masażu? Wynika to z leczniczego działania zastosowanych ziół. Maseczka jednocześnie oczyszcza i odżywia skórę, a także ją regeneruje. Możemy zwrócić uwagę, że już poprzez wykonane kroki doszło do efektywnego odżywienia skóry naszej twarzy. Następnie dochodzi do ściągnięcia maseczki. Zazwyczaj dodatkowo na koniec nakładany jest odpowiedni krem.

Dlaczego zdecydować się na tajski masaż twarzy?

Tajski masaż twarzy odpręża i redukuje stres i jest to element, który znamy ze zdecydowanej większości tej formy dotyku. Pod tym względem nie jest więc wyjątkowy. Wyróżniają go jednak pozostałe aspekty. Przede wszystkim mówimy o odpowiednim odżywieniu skóry i tym samym odmłodzeniu jej. Pozwala to na spłycenie zmarszczek. Ważnym elementem jest usunięcie niektórych zanieczyszczeń. Dodatkowo masażysta zadba o to, żeby doszło do ujędrnienia skóry. Nie możemy jednak zapominać o całym rytuale i bagażu kulturowym. Podczas całego zabiegu możemy odnieść wrażenie, że jesteśmy w Tajlandii i stajemy się częścią kultury tego kraju. Z jakich elementów to wynika? Przede wszystkim z dodatkowych elementów, które robią wielką różnicę. Mówimy tutaj choćby o zastosowaniu orientalnej muzyki lub dodatkowych zapachów. Warto wybierać lokale, które oferują wykonywanie masaży przez osoby z tajskiej kultury. Takie osoby nie tylko nauczyły się odpowiednich technik, ale również dogłębnie rozumieją, dlaczego całość jest rytuałem.

W skrócie o tajskim masażu twarzy

Tajski masaż twarzy służy odprężeniu i pod tym względem jego działanie jest zbliżone do innych podobnych form. Wyróżnia go natomiast lecznicze działanie dla naszej skóry. Stosowanie odpowiednich maseczek, peelingów i kremów prowadzi do odżywienia twarzy. To z kolei prowadzi do jej ujędrnienia i spłycenia zmarszczek. Ostatecznie więc możemy mówić o odmłodzeniu skóry twarzy. Jednocześnie te zabiegi pielęgnacyjne są połączone z eliminowaniem stresu. Podczas masażu na pewien czas oddalamy się od problemów i pozwalamy w pełni oddać się relaksowi. Powinniśmy więc traktować te zabiegi w dwóch płaszczyznach. Jednym jest odmłodzenie i odżywienie skóry twarzy. Drugim jest właśnie spędzenie przyjemnych chwil w otoczeniu tajskiej kultury.

Nasze

salony

Zapraszamy Państwa do jednej z dziewięciu lokalizacji naszych balijskich SPA.

Tao Tao Spa