Wieczór panieński z masażem balijskim

Azjatyckie firmy masażu cieszą się niebywale dużą popularnością, jeśli w grę wchodzi połączenie relaksu z pełnią zdrowia oraz harmonią ciała i duszy. Taka forma masażu może stanowić doskonały wybór na wieczór panieński, jako oryginalna forma spędzenia czasu w ,,babskim towarzystwie”. Jesteśmy przekonani o tym, że każdy, kto tylko zdecyduje się na taki wybór, by urządzić przyszłej pani młodej idealną przyjemność, trafi w samą dziesiątkę. Czym więc taki masaż jest? Jak się go wykonuje? I oczywiście, gdzie znaleźć idealne miejsce, w którym te masaże są wykonywane? 

Czym jest masaż balijski?

Masaż balijski jest to połączenie starożytnych metod z Chin i Indii, który łączy w sobie między innymi akupresurę, aromaterapię, refleksologię i ajurwedę. Ta forma masażu wywodzi się z wyspy Bali i Jawy, dziś stosowana jako jedna z najczęstszych wśród samych Europejczyków. Skąd więc taki jej fenomen? Główną ideą, na jakiej ten się opiera, stanowi harmonia ciała i duszy. Masaż ten polega na uciskaniu konkretnych części ciała, które to mają za zadanie usprawnić krążenie krwi i limfy w organizmie, a wszystko to po to, aby znacząco umożliwić przepływ energii. W masażu tym wykonuje się między innymi ściskanie, rozcieranie, rozciąganie, a także opukiwanie i gładzenie. Głównym jego celem jest rozluźnienie napiętych mięśni i zapewnienie błogiego nastroju osobie masowanej. Masażysta pracuje dłońmi, jak również i przedramionami, tak, aby móc zapewnić odpowiedni balans ciężaru swojego ciała. Kluczowe tutaj znaczenie mają precyzyjne ruchy, które to muszą odpowiednio oddziaływać na kanały przepływu energii, jednocześnie je odblokowując i wprowadzając organizm w stan równowagi i ciała i samej psychiki. 

Oryginalny sposób na wieczór panieński

Na przestrzeni ostatnich lat organizacja wieczorów panieńskich stała się niezwykle modna. Kiedy przyszła pani młoda wychodzi za mąż, jej druhny na czele ze świadkową zajmują się organizacją tego jedynego w swoim rodzaju, niezapomnianego wieczoru, a potem nocy. Jeśli chcemy odejść od klasyki, skupiając się nieco bardziej na oryginalnym, niebanalnym i pomysłowym pomyśle, to na pewno masaż balijski okaże się być tutaj idealnym pomysłem. Można oczywiście zdecydować się na wręczenie przyszłej pani młodej wizyty w takim miejscu, gdzie potem grono przyjaciółek zabierze ją w pełną szaleństwa i dobrej zabawy noc. Można jednak i postawić na wieczór w grupie najbliższych przyszłej pani osób i wspólnie oddać się chwili błogiego relaksu, zyskując przy tym harmonię ciała i duszy, która w konsekwencji prowadzi do pełni szczęścia. 

masaż balijski

Kiedy warto postawić na masaż balijski?

Wybierając masaż balijski, postawić może na niego praktycznie każda osoba, dlatego też i dla pań szalejących na wieczorze panieńskim, ta opcja będzie doskonała. Masaż w sposób szczególny skierowany jest dla osób przemęczonych oraz zestresowanych. To idealne rozwiązanie, by poradzić sobie z bólami głowy, w tym z migrenami, z zaburzeniami snu, jak również i z depresją. To także bardzo dobra opcja dla osób, które walczą z astmą oraz z alergiami wziewnymi. W sposób szczególny jest to prawdziwa ulga dla spiętych mięśni, dla bólu kręgosłupa i stawów. Dzięki masażowi można znacząco wpłynąć na regenerację tkanek, co na pewno okaże się być bardzo pomocne wśród ludzi trenujących i aktywnie żyjących. Na masaż balijski powinny zdecydować się osoby, które prowadzą siedzący tryb życia, a u których to powinno poprawić się krążenie krwi. I na końcu nie sposób nie wspomnieć o tym, co dla kobiety najważniejsze – odżywienie i nawilżenie skóry, a do tego pozbycie się skórki pomarańczowej. Jeden masaż, a tak wiele może przynieść on korzyści. Jesteśmy pewni, że i dla przyszłej pani młodej i dla jej druhen, taka opcja spędzenia czasu z pewnością okaże się być strzałem w dziesiątkę.

Jak wygląda masaż balijski?

Masaż można wykonywać na macie, na materacu czy też na łóżku do masażu. Masażysta wykorzystując siłę własnych dłoni i przedramion, wykorzystuje różnorodne techniki masowania, w tym między wspomniane wyżej rozcieranie, ugniatanie czy gładzenie. Rozciąga on ciała osoby masowanej i opłukuje je. To, co stanowi niezwykle ważny element, to wykonywanie ruchów, które muszą być skierowane ku górze, ku najbliższym węzłom chłonnym. Jakie obszary ciała najczęściej są masowane? Dotyczy to przede wszystkim takich obszarów ciała, jak nogi, plecy czy kark, ale również stopy i dłonie. Dzięki temu masażowi otrzymuje się nie tylko ulgę dla mięśni, ale wpływa się na konkretną pracą i sprawność organów w ciele i na wiele zachodzących zmian i procesów, które w tym organizmie mają miejsce.

Jedno jest pewne – masaż balijski to jak najbardziej ciekawa forma masażu, która jest w stanie pomóc absolutnie wielu osobom, jednocześnie stanowiąc idealną formę relaksu i przyjemności. Jeśli oryginalny sposób na wieczór panieński, to na pewno właśnie taką opcję należy wziąć w pełni pod uwagę. 

Nasze

salony

Zapraszamy Państwa do jednej z dziewięciu lokalizacji naszych balijskich SPA.

Tao Tao Spa